Na světě se vyskytují více jak 3 000 druhů ve 300 čeledích. Mezi nejznámější zástupce patří mol šatní, obilní a kobercový.
Poptat dezinsekciNejznámějšími zástupci čeledi jsou moli šatní, kteří se přizpůsobili žrádlu na uskladněných látkách, což vedlo k jejich pověsti škůdců v domácnostech. Nejrozšířenějšími druhy jsou můra šatní (Tineola bisselliella), můra pouzdrová (Tinea pellionella) a můra kobercová (Trichophaga tapetzella); hnědá můra šatní (Niditinea fuscella) se navzdory svému jménu živí přednostně peřím v ptačích hnízdech.
Mol šatní je drobný moýlek s délkou těla 6-7 mm a rozpětím křídel 9-16 mm. Hlava je světle železitě okrová, někdy hnědavě skvrnitá. Přední křídla světle žlutavě okrová. Zadní křídla okrově šedobílá. Od podobných druhů se odlišuje žlutohnědým nebo okrovým zbarvením a červenooranžovým chomáčkem chlupů na hlavě.
Je stříbřitě šedý až leskle světle hnědý, s tmavě šedými chloupky na temeni hlavy. Dospělý jedinec tohoto druhu má rozpětí křídel 9 až 16 milimetrů. Jeho přední křídla jsou hnědá grizzly s jednou velkou skvrnou a několika menšími nevýraznými černými skvrnami. Zadní křídla jsou hladká světle hnědošedá.
Rozpětí křídel je 14-18 mm. Hlava je bílá, přední křídla okrově bílá, řídce šedě proužkovaná. Zadní křídla světle mosazně šedá. Tento motýlek se vyskytuje od června do září v závislosti na lokalitě.
Na základě stupně napadení hmyzem vám vytvoříme individuální plán, včetně termínu vyhotovení.
na +420 723 870 451 nebo info@derapo.cz
Poptat dezinsekcikteří se nejčastěji vyskytují v blízkosti lidí v České republice.
Zobrazit atlas škůdcůNaším cílem je poskytnout každému zákazníkovi indivuduální plán na míru. Každá z nabízených služeb zohledňuje několik faktorů a okolní prostředí. Z tohoto důvodu není praktické uvádět jednu obecnou cenu. Pro konkrétně nabídku nás kontaktujte telefonicky na +420 723 870 451, mailem info@derapo.cz nebo kontaktním formulářem zde
Obrátit se na profesionální deratizační služby v případě akutního problému je často nejlepším řešením. Nicméně tato nouzová řešení mohou být spojena s vysokou cenou a značným stresem. Místo toho, aby se majitelé domů obraceli na deratizátora pouze v případě výskytu problému, mohou mít prospěch z investice do proaktivního, pravidelného ošetření. Zvažte tyto výhody průběžné kontroly škůdců od odborníků.
Zákazníci se mě často ptají, jestli vůbec existuje nějaký zákon, podle kterého mají povinnost provádět deratizaci, dezinsekci a dezinfekci. Ano, existuje. Přesněji řečeno je to zákon č. 258/2000Sb. o ochraně veřejného zdraví. A koho se vlastně týká?
Povinná deratizace, dezinsekce a dezinfekce se podle zákona týká: obcí a měst, podnikatelů, právnických osob, majitelů rodinných domů i bytových družstev. Zkrátka každého, kdo vlastní nějakou nemovitost.
Biocid je obecně přípravek obsahující jednu nebo více aktivních látek používaný k ničení, odpuzení, zabránění činností nebo jiným způsobem omezující činnost škodlivých organismů, chemickým nebo biologickým způsobem.
Insekticid je přípravek určený k hubení hmyzu v různých vývojových stádiích. Podle vývojového stadia hmyzu se dělí na ovicidy (ničí vajíčka), larvicidy (ničí larvy), ovilarvicidy (ničí vajíčka a larvy) a imagocidy (ničí dospělý hmyz).
Rodenticid je přípravek určený k hubení hlodavců.
Rodenticid obsahuje Antikoagulanty (warfarin nebo jiné). Antikoagulanty způsobují narušení funkce srážlivosti krve, což má za následek vnitřní krvácení a později smrt hlodavce.
Nástrahy s antikoagulanty se dají používat v rodiných domech, firmách, hotelech, restauracích i skladech. Jsou vhodné také pro zemědělské a potravinářské provozy. Při správném používání a uložení do deratizačních stanic jsou bezpečné pro lidi i domácí zvířata. Nástrahy s antikoagulanty nevyvolávají u hlodavců obranný reflex. Hlodavce obvykle zahubí po prvním požití.
Nástrahová deratizační stanice "nebo-li krmítko" je uzavíratelný, uzamykatelný box z odolného a pružného plastu (může mít různé tvary a velikosti záleží pro jakého hlodavce je určený a do jakého prostředí se bude umísťovat). Nástrahová deratizační stanice je určena k zafixování a uchování deratizační nástrahy před vlhkostí, prachem a nečistotami je vhodná jak do exteriéru, tak i do interiéru. Slouží také jako zábrana a ochrana před náhodným požitím deratizační nástrahy dětmi nebo necílenými živočichy (kočka, pes).
Antikoagulant je protisrážlivé činidlo např. warfarin který zabraňuje srážlivosti krve.
Po prvním požití začnou antikoagulanty blokovat vytváření vitamínu K v těle hlodavců. Jejich organismus následně přestane produkovat protrombin, který je důležitý pro správnou srážlivost krve. Během 7-10 dnů (u potkanů) nebo 2-5 dnů (u myší) dochází k úhynu na vnitřní vykrvácení.