Dezinfekce Hradec Králové a okolí

Dezinfekce - Ničení mikroorganismů - DERAPO Hradec Králové

Ke staženíBezpečnostní listy dezinfekčních přípravků:

Naše služby sanitace a dezinfekce jsou přizpůsobeny všem individuálním okolnostem s cílem odstranit nebo snížit veškerá rizika kontaminace nebo křížové kontaminace. Zdraví a bezpečnost našich zákazníků a techniků zůstávají naší nejvyšší prioritou. Naše služby jsou bezpečné a odpovídají všem platným předpisům a osvědčeným postupům v oboru.

Dezinfekce a sanitace obytných nemovitostí a pracovních prostor

Jsme kvalifikováni v dezinfekci pracovních prostor, kanceláří, hotelů, výrobních závodů, škol, soukromých i komerčních vozidel a vozidel veřejné dopravy. V rámci našich dezinfekčních služeb provádíme podrobné posouzení rizik a poskytujeme výkazy metod a veškeré dokumenty v souladu s legislativou, osvědčenými postupy v oboru a vládními směrnicemi.

Polymerová dezinfekce

Moderní polymerová dezinfekce vás ochrání proti řadě virů, bakterií a plísním. Dokáže minimalizovat riziko nákazy koronavirem (COVID-19) a zajistit tím bezpečné a čisté prostředí s reziduálním antibakteriálním, antivirovým a protiplísňovým účinkem.

Přejít do sekce

Na co se při dezinfekci zaměřujeme?

Na izolaci ošetřovaného prostoru, hloubkové čištění a dezinfekci všech potenciálně kontaminovaných míst, jako jsou kliky dveří, madla, vypínače, společné prostory, chodby a nábytek, schodiště, stroje a zařízení (v průmyslových závodech a výrobě) a další. Dezinfekci provádíme pomocí mlhy s velmi nízkým objemem (ULV) nebo pomocí povrchového postřiku velmi jemnými kapičkami dezinfekčního přípravku, čímž jsme schopni účinně ošetřit velké plochy v krátkém čase. Naše ošetření je důkladné a pokrývá i těžko přístupné prostory, veškerý nábytek nebo vybavení. Veškerý potenciálně nebezpečný odpad je odstraněn, aby nedošlo ke křížové kontaminaci a je zlikvidován co nejbezpečnějším způsobem v souladu se všemi předpisy a normami v oblasti nakládání s odpady.

Jak funguje dezinfekce?

Likviduje širokou škálu virů, bakterií a plísní a chrání vás před nebezpečnými chorobami, které způsobují. Náš výrobek je vytvořen tak, aby působil na tvrdé neporézní povrchy, jako jsou plasty, kov, sklo, nerezová ocel a další materiály, které jsou běžné v domácnostech a firmách. Jako profesionálové víme, kam a kolik přípravku aplikovat pomocí správného vybavení. Pro dezinfekci používáme koncentrované virucidní prostředky. Naše služba hubení bakterií může být jednorázová nebo pravidelná dle individuálního plánu.

Ke staženíBezpečnostní listy dezinfekčních přípravků:

Věříme, že ochrana proti škůdcům začíná hlubokými znalostmi

Sestavili jsme pro vás atlas více jak dvaceti škůdců,

kteří se nejčastěji vyskytují v blízkosti lidí v České republice.

Zobrazit atlas škůdců

Často kladené dotazy

Jaké jsou ceny našich služeb?

svgArrow

Naším cílem je poskytnout každému zákazníkovi indivuduální plán na míru. Každá z nabízených služeb zohledňuje několik faktorů a okolní prostředí. Z tohoto důvodu není praktické uvádět jednu obecnou cenu. Pro konkrétně nabídku nás kontaktujte telefonicky na +420 723 870 451, mailem info@derapo.cz nebo kontaktním formulářem zde

Jaké jsou výhody průběžné kontroly škůdců?

svgArrow

Obrátit se na profesionální deratizační služby v případě akutního problému je často nejlepším řešením. Nicméně tato nouzová řešení mohou být spojena s vysokou cenou a značným stresem. Místo toho, aby se majitelé domů obraceli na deratizátora pouze v případě výskytu problému, mohou mít prospěch z investice do proaktivního, pravidelného ošetření. Zvažte tyto výhody průběžné kontroly škůdců od odborníků.

Existuje vůbec nějaký zákon, který ukládá lidem povinnost provádět deratizaci, dezinsekci a dezinfekci?

svgArrow

Deratizace, Dezinsekce, Dezinfekce ve spárech zákona

Zákazníci se mě často ptají, jestli vůbec existuje nějaký zákon, podle kterého mají povinnost provádět deratizaci, dezinsekci a dezinfekci. Ano, existuje. Přesněji řečeno je to zákon č. 258/2000Sb. o ochraně veřejného zdraví. A koho se vlastně týká?

  • Běžnou ochranu deratizací, dezinsekcí a dezinfekcí musí podle potřeby zajistit každá osoba jako součást čištění a běžných pracovních a technologických postupů. V tomto případě nabývají deratizace, dezinsekce a dezinfekce podoby preventivních opatření.
  • Speciální ochranu deratizací, dezinsekcí a dezinfekcí má povinnost provést ve svých provozovnách každá podnikající fyzická osoba a všechny právnické osoby, pokud dojde ke zvýšenému výskytu hlodavců, hmyzu a jeho členovců, virů, bakterií a plísní. Speciální deratizaci, dezinsekci a dezinfekci mohou vykonávat pouze lidé odborně způsobilí ve smyslu § 58 zákona 258/2000 Sb. o ochraně veřejného zdraví.

Co z toho vyplývá?

Povinná deratizace, dezinsekce a dezinfekce se podle zákona týká: obcí a měst, podnikatelů, právnických osob, majitelů rodinných domů i bytových družstev. Zkrátka každého, kdo vlastní nějakou nemovitost.

Co je biocid?

svgArrow

Biocid je obecně přípravek obsahující jednu nebo více aktivních látek používaný k ničení, odpuzení, zabránění činností nebo jiným způsobem omezující činnost škodlivých organismů, chemickým nebo biologickým způsobem.

Co je insekticid?

svgArrow

Insekticid je přípravek určený k hubení hmyzu v různých vývojových stádiích. Podle vývojového stadia hmyzu se dělí na ovicidy (ničí vajíčka), larvicidy (ničí larvy), ovilarvicidy (ničí vajíčka a larvy) a imagocidy (ničí dospělý hmyz).

Co je rodenticid?

svgArrow

Rodenticid je přípravek určený k hubení hlodavců.

Co obsahuje Rodenticid?

Rodenticid obsahuje Antikoagulanty (warfarin nebo jiné). Antikoagulanty způsobují narušení funkce srážlivosti krve, což má za následek vnitřní krvácení a později smrt hlodavce.

Hlavní výhody antikoagulantů

Nástrahy s antikoagulanty se dají používat v rodiných domech, firmách, hotelech, restauracích i skladech. Jsou vhodné také pro zemědělské a potravinářské provozy. Při správném používání a uložení do deratizačních stanic jsou bezpečné pro lidi i domácí zvířata. Nástrahy s antikoagulanty nevyvolávají u hlodavců obranný reflex. Hlodavce obvykle zahubí po prvním požití.

Co je deratizační nástrahová stanice "nebo-li krmítko"?

svgArrow

Nástrahová deratizační stanice "nebo-li krmítko" je uzavíratelný, uzamykatelný box z odolného a pružného plastu (může mít různé tvary a velikosti záleží pro jakého hlodavce je určený a do jakého prostředí se bude umísťovat). Nástrahová deratizační stanice je určena k zafixování a uchování deratizační nástrahy před vlhkostí, prachem a nečistotami je vhodná jak do exteriéru, tak i do interiéru. Slouží také jako zábrana a ochrana před náhodným požitím deratizační nástrahy dětmi nebo necílenými živočichy (kočka, pes).

Co je antikoagulant?

svgArrow

Antikoagulant je protisrážlivé činidlo např. warfarin který zabraňuje srážlivosti krve.

Jak antikoagulant působí?

Po prvním požití začnou antikoagulanty blokovat vytváření vitamínu K v těle hlodavců. Jejich organismus následně přestane produkovat protrombin, který je důležitý pro správnou srážlivost krve. Během 7-10 dnů (u potkanů) nebo 2-5 dnů (u myší) dochází k úhynu na vnitřní vykrvácení.