Blechy zahrnují 2 500 druhů drobného nelétavého hmyzu, který přežívá jako vnější parazité savců a ptáků.
Poptat dezinsekciBlechy se živí konzumací krve svých hostitelů neboli hematofágií. Dospělé blechy dorůstají délky asi 3 milimetry, jsou obvykle hnědé a mají tělo "zploštělé" do stran, což jim umožňuje pohybovat se v srsti nebo peří hostitele. Chybí jim křídla, ale mají charakteristický dlouhý druhý a třetí pár končetin, které jsou mimořádně dobře uzpůsobené ke skákání. Jsou schopni vyskočit na vzdálenost přibližně padesátinásobku délky svého těla, což je výkon druhý po skocích jiné skupiny hmyzu, nadčeledi žábronožek. Ústní ústrojí mají uzpůsobené k pronikání kůží a sání krve. Larvy blech jsou červovité a nemají končetiny a živí se organickými zbytky na kůži svého hostitele.
Zoonóza (v množném čísle zoonózy) je infekční onemocnění způsobené patogenem (původcem infekce, jako je bakterie, virus, parazit nebo prion), který se přenesl ze zvířete (obvykle obratlovce) na člověka. Obvykle první nakažený člověk přenese původce infekce na alespoň jednoho dalšího člověka, který následně nakazí ostatní.
Mezi nejčastěji se vyskytující zoonózy v České republice patří: klíšťová encefalitida, salmonelóza, toxoplasmóza, kampylobakterióza, tularémie, lymeská borelióza, listerióza, yersinióza, leptospiróza, toxokaróza, ténióza, erysipeloid.
Nemoc | Příznaky |
---|---|
Mor | Prudké zvýšení teploty, třesavka, bolesti kloubů, únava, hnisavý zánět mízních uzlin, hlavně v tříslech a podpaží |
Tyfus | Horečka, zimnice, třesavka, bolesti těla, vyrážka na hrudníku |
Na základě stupně napadení blechami vám vytvoříme individuální plán, včetně termínu vyhotovení.
na +420 723 870 451 nebo info@derapo.cz
Poptat dezinsekcikteří se nejčastěji vyskytují v blízkosti lidí v České republice.
Zobrazit atlas škůdcůNaším cílem je poskytnout každému zákazníkovi indivuduální plán na míru. Každá z nabízených služeb zohledňuje několik faktorů a okolní prostředí. Z tohoto důvodu není praktické uvádět jednu obecnou cenu. Pro konkrétně nabídku nás kontaktujte telefonicky na +420 723 870 451, mailem info@derapo.cz nebo kontaktním formulářem zde
Obrátit se na profesionální deratizační služby v případě akutního problému je často nejlepším řešením. Nicméně tato nouzová řešení mohou být spojena s vysokou cenou a značným stresem. Místo toho, aby se majitelé domů obraceli na deratizátora pouze v případě výskytu problému, mohou mít prospěch z investice do proaktivního, pravidelného ošetření. Zvažte tyto výhody průběžné kontroly škůdců od odborníků.
Zákazníci se mě často ptají, jestli vůbec existuje nějaký zákon, podle kterého mají povinnost provádět deratizaci, dezinsekci a dezinfekci. Ano, existuje. Přesněji řečeno je to zákon č. 258/2000Sb. o ochraně veřejného zdraví. A koho se vlastně týká?
Povinná deratizace, dezinsekce a dezinfekce se podle zákona týká: obcí a měst, podnikatelů, právnických osob, majitelů rodinných domů i bytových družstev. Zkrátka každého, kdo vlastní nějakou nemovitost.
Biocid je obecně přípravek obsahující jednu nebo více aktivních látek používaný k ničení, odpuzení, zabránění činností nebo jiným způsobem omezující činnost škodlivých organismů, chemickým nebo biologickým způsobem.
Insekticid je přípravek určený k hubení hmyzu v různých vývojových stádiích. Podle vývojového stadia hmyzu se dělí na ovicidy (ničí vajíčka), larvicidy (ničí larvy), ovilarvicidy (ničí vajíčka a larvy) a imagocidy (ničí dospělý hmyz).
Rodenticid je přípravek určený k hubení hlodavců.
Rodenticid obsahuje Antikoagulanty (warfarin nebo jiné). Antikoagulanty způsobují narušení funkce srážlivosti krve, což má za následek vnitřní krvácení a později smrt hlodavce.
Nástrahy s antikoagulanty se dají používat v rodiných domech, firmách, hotelech, restauracích i skladech. Jsou vhodné také pro zemědělské a potravinářské provozy. Při správném používání a uložení do deratizačních stanic jsou bezpečné pro lidi i domácí zvířata. Nástrahy s antikoagulanty nevyvolávají u hlodavců obranný reflex. Hlodavce obvykle zahubí po prvním požití.
Nástrahová deratizační stanice "nebo-li krmítko" je uzavíratelný, uzamykatelný box z odolného a pružného plastu (může mít různé tvary a velikosti záleží pro jakého hlodavce je určený a do jakého prostředí se bude umísťovat). Nástrahová deratizační stanice je určena k zafixování a uchování deratizační nástrahy před vlhkostí, prachem a nečistotami je vhodná jak do exteriéru, tak i do interiéru. Slouží také jako zábrana a ochrana před náhodným požitím deratizační nástrahy dětmi nebo necílenými živočichy (kočka, pes).
Antikoagulant je protisrážlivé činidlo např. warfarin který zabraňuje srážlivosti krve.
Po prvním požití začnou antikoagulanty blokovat vytváření vitamínu K v těle hlodavců. Jejich organismus následně přestane produkovat protrombin, který je důležitý pro správnou srážlivost krve. Během 7-10 dnů (u potkanů) nebo 2-5 dnů (u myší) dochází k úhynu na vnitřní vykrvácení.