Atlas škůdců Odborné hubení škůdců Hradec Králové a okolí

Hubíme celou řadu škůdců od zamoření hlodavci až po šváby, blechy a štěnice. Pokud potřebujete účinnou deratizaci nebo dezinsekci v oblasti Hradce Králové, tak vám bezodkladně pomůžeme tento problém vyřešit. Nabízíme cenově dostupné služby likvidace škůdců v bytových a komerčních prostorech a i poradenskou činnost. Zavolejte nyní a získejte více informací o našich službách.

Zavolejte na infolinku +420 723 870 451 pro konzultaci nebo bezplatné prozkoumání.

Myš domácí

Myš domácí

Mus musculus

Krysa obecná

Krysa obecná

Rattus rattus

Potkan obecný

Potkan obecný

Rattus norvegicus

Vosa obecná

Vosa obecná

Vespula vulgaris

Sršeň obecná

Sršeň obecná

Vespa crabro

Mravenec obecný (Lasius niger)

Mravenec obecný

Lasius niger

Mravenec domácí (Lasius emarginatus)

Mravenec domácí

Lasius emarginatus

Mravenec faraon (Monomorium pharaonis)

Mravenec faraon

Monomorium pharaonis

Blechy

Blechy

Siphonaptera

Štěnice domácí

Štěnice domácí

Cimex lectularius

Čmelík kuří

Čmelík kuří

Dermanyssus gallinae

Pavouci

Pavouci

Araneae

Moucha domácí

Moucha domácí

Musca domestica

Octomilka

Octomilka

Drosophila

Koutule skvrnitá (Clogmia albipunctata)

Koutule skvrnitá

Clogmia albipunctata

Rus domácí

Rus domácí

Blattella germanica

Pisivky

Pisivky

Psocoptera

Molovití

Molovití

Tineidae

Zavíječ

Zavíječ

Ephestia

Rybenka

Rybenka

Lepisma saccharina

Škvor obecný

Škvor obecný

Forficula auricularia

Šváb obecný

Šváb obecný

Blatta orientalis

Potemníkovití

Potemníkovití

Tenebrionidae

Pilous obecný

Pilous obecný

Sitophilus granarius

Slimák

Slimák

Limax

Španělský slimák

Španělský slimák

Arion vulgaris

Často kladené dotazy

Jaké jsou ceny našich služeb?

svgArrow

Naším cílem je poskytnout každému zákazníkovi indivuduální plán na míru. Každá z nabízených služeb zohledňuje několik faktorů a okolní prostředí. Z tohoto důvodu není praktické uvádět jednu obecnou cenu. Pro konkrétně nabídku nás kontaktujte telefonicky na +420 723 870 451, mailem info@derapo.cz nebo kontaktním formulářem zde

Jaké jsou výhody průběžné kontroly škůdců?

svgArrow

Obrátit se na profesionální deratizační služby v případě akutního problému je často nejlepším řešením. Nicméně tato nouzová řešení mohou být spojena s vysokou cenou a značným stresem. Místo toho, aby se majitelé domů obraceli na deratizátora pouze v případě výskytu problému, mohou mít prospěch z investice do proaktivního, pravidelného ošetření. Zvažte tyto výhody průběžné kontroly škůdců od odborníků.

Existuje vůbec nějaký zákon, který ukládá lidem povinnost provádět deratizaci, dezinsekci a dezinfekci?

svgArrow

Deratizace, Dezinsekce, Dezinfekce ve spárech zákona

Zákazníci se mě často ptají, jestli vůbec existuje nějaký zákon, podle kterého mají povinnost provádět deratizaci, dezinsekci a dezinfekci. Ano, existuje. Přesněji řečeno je to zákon č. 258/2000Sb. o ochraně veřejného zdraví. A koho se vlastně týká?

  • Běžnou ochranu deratizací, dezinsekcí a dezinfekcí musí podle potřeby zajistit každá osoba jako součást čištění a běžných pracovních a technologických postupů. V tomto případě nabývají deratizace, dezinsekce a dezinfekce podoby preventivních opatření.
  • Speciální ochranu deratizací, dezinsekcí a dezinfekcí má povinnost provést ve svých provozovnách každá podnikající fyzická osoba a všechny právnické osoby, pokud dojde ke zvýšenému výskytu hlodavců, hmyzu a jeho členovců, virů, bakterií a plísní. Speciální deratizaci, dezinsekci a dezinfekci mohou vykonávat pouze lidé odborně způsobilí ve smyslu § 58 zákona 258/2000 Sb. o ochraně veřejného zdraví.

Co z toho vyplývá?

Povinná deratizace, dezinsekce a dezinfekce se podle zákona týká: obcí a měst, podnikatelů, právnických osob, majitelů rodinných domů i bytových družstev. Zkrátka každého, kdo vlastní nějakou nemovitost.

Co je biocid?

svgArrow

Biocid je obecně přípravek obsahující jednu nebo více aktivních látek používaný k ničení, odpuzení, zabránění činností nebo jiným způsobem omezující činnost škodlivých organismů, chemickým nebo biologickým způsobem.

Co je insekticid?

svgArrow

Insekticid je přípravek určený k hubení hmyzu v různých vývojových stádiích. Podle vývojového stadia hmyzu se dělí na ovicidy (ničí vajíčka), larvicidy (ničí larvy), ovilarvicidy (ničí vajíčka a larvy) a imagocidy (ničí dospělý hmyz).

Co je rodenticid?

svgArrow

Rodenticid je přípravek určený k hubení hlodavců.

Co obsahuje Rodenticid?

Rodenticid obsahuje Antikoagulanty (warfarin nebo jiné). Antikoagulanty způsobují narušení funkce srážlivosti krve, což má za následek vnitřní krvácení a později smrt hlodavce.

Hlavní výhody antikoagulantů

Nástrahy s antikoagulanty se dají používat v rodiných domech, firmách, hotelech, restauracích i skladech. Jsou vhodné také pro zemědělské a potravinářské provozy. Při správném používání a uložení do deratizačních stanic jsou bezpečné pro lidi i domácí zvířata. Nástrahy s antikoagulanty nevyvolávají u hlodavců obranný reflex. Hlodavce obvykle zahubí po prvním požití.

Co je deratizační nástrahová stanice "nebo-li krmítko"?

svgArrow

Nástrahová deratizační stanice "nebo-li krmítko" je uzavíratelný, uzamykatelný box z odolného a pružného plastu (může mít různé tvary a velikosti záleží pro jakého hlodavce je určený a do jakého prostředí se bude umísťovat). Nástrahová deratizační stanice je určena k zafixování a uchování deratizační nástrahy před vlhkostí, prachem a nečistotami je vhodná jak do exteriéru, tak i do interiéru. Slouží také jako zábrana a ochrana před náhodným požitím deratizační nástrahy dětmi nebo necílenými živočichy (kočka, pes).

Co je antikoagulant?

svgArrow

Antikoagulant je protisrážlivé činidlo např. warfarin který zabraňuje srážlivosti krve.

Jak antikoagulant působí?

Po prvním požití začnou antikoagulanty blokovat vytváření vitamínu K v těle hlodavců. Jejich organismus následně přestane produkovat protrombin, který je důležitý pro správnou srážlivost krve. Během 7-10 dnů (u potkanů) nebo 2-5 dnů (u myší) dochází k úhynu na vnitřní vykrvácení.